Kje si?

V ponedeljek, 16. oktobra 2018, je našo šolo obiskala ilustratorka Marta Bartolj.

Učencem 5. razreda je predstavila pot knjige od osnutka do izida. Predstavila je tudi svojo knjigo z naslovom Kje si? in opozorila učence na nujne  vrednote današnjega dne, da si znamo prisluhniti, se povezovati, da drug drugemu pomagamo, saj le tako lahko družba kot celota raste.

Učencem 6. razreda je ilustratorka pripovedovala, kako nastane zgodba za knjigo. Predstavila je vsebino avtorske knjige kot storyboard – skico postavitve zgodbe.

Učencem je svetovala, da si pred pisanjem spisa lahko pomagajo s skico v slikah ali pa izrežejo slike iz časopisa in sestavijo zgodbo. Vsaka zgodba je sestavljena iz začetne situacije (uvod), akcije (jedro) in razpleta (zaključek).

Marta Bartolj je kot umetnica čopiča poudarila, da je za to, kar hočeš ustvariti, potrebno veliko dela in časa in vztrajnosti, seveda pa moraš delati z veseljem in tako, kot ti narekuje srce.

Šolska knjižnica

Maja Ule

Knjižničarka na OŠ Trebnje.