Ob slovenskem kulturnem prazniku

Ob slovenskem kulturnem prazniku je bil v naši šoli v torek, 5. 2. 2019, KONCERT pevskih zborov OŠ Trebnje.

Oba zbora vodi zborovodkinja Jožica Stanič. Petje je ob klavirju spremljal Damjan Brcar.

Kot deklamatorji so sodelovali Nejc Zoran, Matjaž Rebolj, Rebeka Zaletelj, Gorija Zaletelj in Oskar Zaletelj, program pa sta s spremnim besedilom povezovala Filip Perpar in Zala Perpar.

Uvodni govor je imel učenec Maj Trinko, ki je prepletel svoje misli o kulturi z razmišljanjem svojih  sošolcev. Poudaril je, da se življenje  spreminja, da danes živimo drugače kot včasih. Kulturna dediščina pa so tiste dobrine, iz katerih črpajo mladi modrost in izkušnje.

Svoje sporočilo je zaključil:

Učenci imamo POGUM, imamo VREDNOTE, želimo graditi svoje znanje in širiti obzorje z zavestjo, da smo ljudje, ki živimo na svoji zemlji, v svoji domovini, ki ima meje odprte za vezi po vsem svetu.

Trebnje, 7. februar 2019                                      Učiteljica Mojca Bahun