Četrtfinale državnega prvenstva v nogometu

Danes, 26. 3. 2019,  je na naši šoli potekalo državno tekmovanje v nogometu.

Naši učenci so v prvi tekmi remizirali z OŠ Vrhovci, v drugi tekmi so izgubili proti najboljši ekipi turnirja, v zadnji tekmi pa so lovili 5 golov razlike, saj bi se ob zmagi izenačili po točkah z OŠ Vrhovci. Malo pred koncem polčasa so vodili s 3 : 0, nato naredili napako in dovolili nasprotniku, da je zadel. V drugem polčasu smo zapravili več kot 10 zrelih priložnosti, kar je nasprotnik kaznoval in znižal na samo zadetek razlike. Po zadetku smo ponovno zapravili kopico priložnosti, saj je bila zmaga z enim zadetkom razlike premalo za uvrstitev na drugo mesto. Ker smo vse moči usmerili v napad, so nasprotniki v zadnji minuti dvakrat zadeli in na koncu slavili.

Pohvaliti je potrebno vse učence, saj so pokazali borbenost in željo.

Za našo šolo so igrali:  Jaka Lobe, Jakob Pušlar, Valentin Zaletel, Žiga Kresal, Alija Čamdžić, Bakir Šehić, Hajat Sulejmanoski, Kevin Štamcar, Nik Kastigar, Tit Zakošek in Matevž Pikelj.

Zahvaliti se moramo Impuls Domžale d.o.o., saj so nam donirali vodo za vse tekmovalce.

Kako so potekale tekme, si lahko preberete v Več.

4 : 0 (1 : 0)

OŠ Vrhovci – OŠ Trebnje – 1 : 0 Gal Pečjak (15. min), 1 : 1 Matevž Pikelj (23. min)

OŠ Brinje : OŠ Preddvor – 1 : 0 Nik Balaban (5. min), 1 : 1 in 1 : 2 Leon Fuchs (8. in 11. min.), 1 : 3 Žan Bunić (19. min), 1 : 4 Luka Prestor (27. min), 1 : 5, 1 : 6 in 1 : 7 Dominik Čosić (27., 30 in 30. min)

OŠ Trebnje : OŠ Preddvor – 0 : 1 Luka Prestor (6. min), 0 : 2 Leon Fuchs (11. min)

OŠ Vrhovci : OŠ Brinje – 1 : 0, 2 : 0, 3 : 0, 4 : 0 – Žiga Pečjak (4., 7., 18., 28. min), 5 : 0 Gal Pečjak (28. min)

OŠ Brinje : OŠ Trebnje  – 0 : 1, 0 : 2 Bakir Šehić (10., 12. min), 0 : 3 Matevž Pikelj (13. min), 1 : 3, 2 : 3, 3 : 3 Žan Pleško (15., 25., 29. min), 4 : 3 Jan Viharjev (30. min)

OŠ Preddvor : OŠ Vrhovci – 1 : 0 Lenart Vodeb (7. min), 2 : 0 Luka Prestor (18. min), 3 : 0 Žan Bunič (23. min), 4 : 0 Leon Fuchs (29. min)

Vrstni red

1. OŠ Preddvor         9 točk  (13 : 1)
  2. OŠ Vrhovci            4 točke (6 : 5)
  3. OŠ Brinje               3 točke (5 : 15)
  4. OŠ Trebnje            1 točka (4 : 7)

V polfinale državnega prvenstva se uvrstita OŠ Preddvor in OŠ Vrhovci. Obema šolama želimo veliko uspeha v nadaljevanju tekmovanja.