Obisk bodočih prvošolcev

V četrtek, 4. 4. 2019, so nas z obiskom razveselili otroci vrtca Mavrica, Kekec in Romano, ki bodo v jeseni vstopili v 1. razred.

V predavalnici jih je nagovoril ravnatelj šole Rado Kostrevc, učenci 1. razreda pa so nastopili s plesno točko.

V spremstvu Marjetke, Marjance in Jožice so si ogledali šolske prostore. Vstopili so v šolsko knjižnico, kjer jih je pričakala knjižničarka in jim v začetku zastavila uganko. Navdušeni so bili nad poskusi, ki sta jih pokazala učitelja fizike in kemije. Vstopili so v veliko športno dvorano, kjer se bo večina izmed njih v jeseni razgibavala pri urah športa. Pokukali so še v nekaj učilnic ter spoznali vhod in garderobo, kamor bodo prihajali kot prvošolci.

Po končanem sprehodu po šoli so se ustavili še v jedilnici, se posladkali s sadno tablico in popili sok.

Veselo so odkorakali nazaj v vrtec, v nas pa je ostal del njihovega veselja in lep spomin na srečanje.

Marjetka Mrak, Marjanca Tomažin in Jožica Marinčič