Vonj po svežem kruhu na Osnovni šoli Trebnje

Društvo podeželskih žena Tavžentroža nas je v letošnjem letu povabilo k sodelovanju na razstavi kruha in krušnih izdelkov. V sredo, 8. 1. 2020, sta nas pri gospodinjskem krožku obiskali predsednica društva Nada Zorec ter Tatjana Kresal in z njuno pomočjo smo izdelali kruh in nekaj vrst krušnih izdelkov za razstavo.  Druženje ob izdelavi in peki kruha je bilo zelo prijetno, zato je čas prehitro minil. Ob slovesu sta nas povabili, da spečemo še hlebec kruha za ocenjevanje. Ko smo pregledali Pravilnik o ocenjevanju kruha, smo se naloge sprva ustrašili, potem pa smo sprejeli izziv. V četrtek smo tako spekli kruh z ovsenimi kosmiči. Nato smo izdelke skrbno zavili in odnesli v dvorano STIK, kjer je potekala razstava in ocenjevanje kruha. V soboto, 11. 1. 2020, smo se udeležili slovesne podelitve priznanj s kulturnim programom. Osvojili smo zlato priznanje, na katerega smo zelo ponosni. Župan občine Trebnje, g. Alojz Kastelic, se je Osnovni šoli Trebnje zahvalil za trud in sodelovanje ter nam čestital za osvojeno zlato priznanje. V tem tednu smo ponovno spoznali, da je pot za pripravo kuha dolga in da je kruh premalo cenjen.

Učenci gospodinjskega krožka in mentorica Irena Višček