16. likovna ustvarjalnica

Vsi otroci so naši otroci,
je rekel prijazen glas,
vse smrklje in frklje in froci,
vsi svetlih in temnih in kodravih las /…/.
                                                         Tone Pavček

1. likovna ustvarjalnica z naslovom VSI NAŠI OTROCI je potekala v ponedeljek, 26. 9. 2022,  v prostorih Muzeja Lojzeta Slaka in Toneta Pavčka.

Učenci 7. razreda OŠ Trebnje Manca Kek, Nika Zupančič in Fran Musizza so se z mentorico Tanjo Dvornik udeležili likovne ustvarjalnice                                                               s tematskim naslovom Vsi naši otroci.

V likovni ustvarjalnici je letos sodelovalo 11 osnovnih šol.

Poudarek ustvarjanja je bil na tehniki lepljenja različnih materialov na podlago s
kombinacijo barve (kolaž, asemblaž, dekolaž …) v okviru prostega ali abstraktnega motiva. Vsak je oblikoval izdelek na čimbolj na svojstven način. Končna slika naj bi predstavlja sporočilnost likovnih del v obliki triptiha.

Pri kreativnem delu ni šlo brez neomejene domišljije, kar je bil navdih za nove slikarske pozitivne izkušnje.

Odprtje razstave vseh izdelkov bo v torek, 7. februarja 2023, ob 17. uri v Muzeju Lojzeta Slaka in Toneta Pavčka.

Vljudno vabljeni!

Mentorica Tanja Dvornik, likovnica