Dan dejavnosti Bolezni sodobnega časa

V sredo, 4. 1. 2023 je za vse devetošolce na OŠ Trebnje potekal dan dejavnosti na temo Bolezni sodobnega časa. Prvi dve šolski uri smo se s predavateljico iz Društva Ključ pogovarjali o tem, kako pomembna je varnost na spletu. Ogledali smo si več video posnetkov, ki so nam prikazali različne vrste nasilja. Na delavnici smo spoznali, da je internet lahko zelo nevarna stvar in da preden komurkoli kaj pošljemo, se moramo res prepričati, da je to res oseba, za katero se izdaja. Naslednji dve uri je predaval član iz društva Mavrični Bojevniki. Uro je začel s svojo življensko zgodbo. S svojo zgodbo nam je želel povedati, da kljub vsem težavam, ki jih imamo, nismo sami in da se vedno lahko obrnemo na ljudi, ki nam želijo pomagati. Na koncu ure je odgovoril na anonimna vprašanja, ki smo jih napisali. Vsem nam je bilo všeč, da smo ga lahko vprašali karkoli, ne da bi bili izpostavljeni. Zadnjo uro pa nam je medicinska sestra iz Zdravstvenega doma Trebnje predstavila različne vrste motenj hranjenja. Uro smo končali z meditacijo in z igro vislic.

Napisali: Meta Hudoklin in Neža Korbar