Dan dejavnosti SMO POGUMNI

V petek, 12. 5. 2023, in v ponedeljek, 15. 5. 2023, je v Osnovni šoli Trebnje in na njenih podružnicah potekal dan dejavnosti SMO POGUMNI za učence 3. razreda z naslovom Moja čustva – Tvoja čustva, jezik žiraf in volkov. Dan dejavnosti smo že 4. leto vodili učenci, ki smo se na ta dan skrbno pripravljali ob pomoči mentoric Ane Kastigar in Barbare Hrovat. V take dneve dejavnosti učenci radi vložimo veliko truda in se jim posvetimo, saj želimo s svojo štiriurno predstavitvijo učence naučiti čim več stvari o empatiji, prijaznem jeziku žiraf. To aktivnost imajo učenci zelo radi, saj v dan  vključimo veliko različnih aktivnosti od iger binga, pantomime, igre dan in noč, ogledov posnetkov… Ko smo zaključili z dnevom dejavnosti smo se učenci voditelji in dva učenca iz vsakega oddelka 3. razreda matične in podružničnih šol zbrali v knjižnici in dan zaključili z evalvacijo o dnevu, si izmenjali dobre in slabe stvari našega vodenja in vse to zapisali na delovne liste. Če ne bi zaključevali devetega razreda, bi pri tem sodelovali tudi drugo leto, saj zelo uživava, ko lahko svoje znanje prenašava mlajšim učencem naše šole, ki nas bodo nekega dne nasledili.

Zoja Avbar in Lucija Smolič