Dan kulture nenasilja in strpnosti

V petek, 12. 5. 2023, smo na matični OŠ Trebnje in podružnicah ob dnevu kulture nenasilja in strpnosti v šolah izvedli različne dejavnosti in pogovore, s katerimi se učenci učijo kulturne medsebojne komunikacije in ustreznih odzivov na nasilna dejanja.

Šolske svetovalne delavke so predstavile, kaj je kultura nenasilja in strpnosti, kakšna naj bo medsebojna komunikacija in kakšni so ustrezni odzivi na nasilna dejanja.

V nadaljevanju je policist predstavil vrste nasilja in vlogo uradnih oseb pri reševanju nasilja.

Z zgodbo pisateljice Elizbiete Zubrzycke OKAMENEL SEM in pesmico Andreja Rozmana NEKAJ TI MORAM POVEDAT smo učence spodbudili k razmišljanju, ko so v svojih oddelkih skupaj z razrednikom skušali odgovoriti na izpostavljena vprašanja.

Kaj storimo,

• da smo strpni,
  • da smo pogumni,
  • da se dobro počutimo,
  • da se slišimo,
  • da se družimo,
  • da se povezujemo,
  • da si pomagamo?

Zgodbico in pesmico si lahko preberete na povezavi, v galeriji pa si oglejte slike, ki so nastale tega dne na matični šoli in podružnicah.