TABOR ZDRAVE ŠOLE

V petek, 26. 5. 2023, smo se s štirimi učenci 8. razreda udeležili Tabora učencev zdravih šol prvega kroga na  Osnovni šoli Milojke Štrukelj Nova Gorica. Bilo je izjemno častno, da smo lahko sodelovali na tem dogodku, saj Zdrave šole praznujejo že 30 letno tradicijo, še posebej pa smo ponosni, da je naša šola vključena v ta projekt že od samega začetka. Tabor nam je pobudil priložnost, da smo sklenili nove prijateljske vezi  z učenci iz drugih šol. Med delavnicami z naslovom »Podarimo mestu žarek sonca« smo delili ideje in se naučili veliko o pomembnosti zdravega načina življenja. Poleg tega smo imeli priložnost raziskati okolico in spoznati kulturne značilnosti kraja. Obiskali smo Podružnično šolo Ledine, si ogledali mesto Nova Gorica ter Občino, kjer nas je prijazno sprejel podžupan Marko Tribušon. Ob prireditvi »30 let Zdrave šole« smo bili deležni razstave, kjer smo se lahko seznanili z razvojem projekta. Tabor je bil poln nepozabnih trenutkov. Spoznali smo učence iz drugih šol, delili smo izkušnje in se medsebojno spodbujali k zdravemu načinu življenja. To bo nedvomno okrepilo našo pripadnost in razumevanje pomena Zdrave šole.