Učenci OŠ Trebnje področni prvaki v rokometu

V četrtek, 6. 12. 2018, je v naši telovadnici potekalo področno prvenstvo v rokometu za starejše dečke.

Poleg naše šole so se ga udeležile še OŠ Center, OŠ Stopiče, OŠ Metlika in OŠ Loka Črnomelj.

Naši fantje so v prvi tekmi premagali OŠ Center s 16 : 10 in se uvrstili v polfinale, kjer jih je čakala OŠ Stopiče. Fantje gostom niso dopustili presenečenja in so s požrtvovalno igro od prve do zadnje minute zasenčili tekmeca. Ob polčasu so imeli dva gola prednosti, ki so ju ohranili do konca tekme. Končni rezultat je bil 11 : 9.

V finalu so se pomerili z OŠ Metlika, ki je v prvem polčasu povzročila kar nekaj preglavic našim učencem, saj ga je dobila s 6 : 4. V drugem polčasu so naši rokometaši pokazali karakter, hitro ujeli goste in z delnim izidom 6 : 1 povedli za tri zadetke (10 : 7). Gostje so se približali na zadetek razlike, a Trebanjci niso dopustili, da bi naslov odšel drugam. Nasprotnik je na koncu moral priznati premoč naših fantov. Končni rezultat je bil 12 : 11 za OŠ Trebnje.

Čestitke vsem fantom ob osvojitvi naslova področnih prvakov in veliko športne sreče v četrtfinalu državnega prvenstva.

S. P.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost