24. Mali tabor likovnih ustvarjalcev OŠ Dolenjske, Bele krajine in Posavja

Poletni dogodek je združil učence in pedagoge likovnih dejavnosti iz različnih osnovnih šol ter ponudil priložnost za izmenjavo idej, navdiha in izkušenj. Skupaj smo raziskovali umetnost in se povezali z drugimi ustvarjalnimi posamezniki. S svojimi idejami smo sodelovali in ustvarili veliko umetniških del, ki ponazarjajo našo skupno strast do umetnosti. Poleg ustvarjalnega dela smo tudi spoznavali drug drugega in si izmenjevali izkušnje. Srečanje je bilo odlična priložnost, da smo se povezali z drugimi likovnimi ustvarjalci iz osnovnih šol, izmenjali ideje in stkali nova prijateljstva.

Najprej smo obiskali Galerijo likovnih samorastnikov Trebnje, kjer smo spoznali umetnike 56. likovnega tabora likovnih samorastnikov in si ogledali bogato zbirko naivne umetnosti. Nato smo se odpravili k jezeru na Blatu pri Trebnjem. Izbrana tema za likovno ustvarjanje je bil ples v izbrani tehniki.  Pod mentorstvom likovnice Tanje Dvornik so OŠ Trebnje zastopali učenki Neža Kresal, Nejla Rushiti in učenca Fran Musizza, Lovro Mavsar.

Vsi udeleženci so prejeli priznanja v dnevu, ki se je zaključil s čudovitimi izkušnjami ustvarjanja in druženja.

Torek, 13. junij 2023

Blato pri Trebnjem