Proslava ob dnevu državnosti in prireditev OŠ Trebnje ima talent

V petek, 23. 6. 2023, smo na naši šoli s proslavo počastili pomemben praznik, dan državnosti, nato pa se z zabavno prireditvijo OŠ Trebnje ima talent poslovili od šolskega leta in zakorakali počitnicam naproti. Na proslavi sta med točkami spretno krmarila šestošolca Ana Šalehar in Žiga Kravcar, na Talentih pa sta rdečo nit peljala osmošolca Nejc Bartolj in Ajda Krivec. Ob državnem prazniku je zbrane v prvem delu dogodka nagovoril ravnatelj, gospod Rado Kostrevc, v imenu Občine Trebnje pa je z lepimi mislimi učence na počitnice pospremila tudi županja, gospa Mateja Povhe. V kulturnem delu prireditve so se osnovnošolci predstavili z deklamacijami, zaplesala je plesna skupina, ki je vadila pri izbirnem predmetu šport, seveda pa je telovadnico napolnila tudi pesem pevskega zbora. Najuspešnejši učenci so prejeli tudi priznanja in nagrade za dosežke na državnih tekmovanjih.

Sledila je zabavno obarvana prireditev OŠ Trebnje ima talent, na kateri so se predstavili najbolj pogumni »talenti« naše šole. Brina in Arieta sta se prelevili v poskočna gospoda, z Nežo Erjavec smo se zibali ob ritmih skladbe Nina, Nina, Nina, učenke Žana, Žana, Iza, Nuša, Ajda, Špela so plesale ob skladbi Danes je moj dan, Eva Žnidaršič nas je navdušila s petjem, Naja Kovačič je jemala dih z gimnastičnimi elementi, Danijela Ocepek je prepevala o sanjah, pogumne drugošolke Hana, Ema in Saška so plesale med palmami in valovi, Maj Marn pa je zapel in zaigral pesem Bad Boy. Nastope osmih talentov sta budno ocenjevali komisija učiteljev, ki so jo sestavljali Marko Radelj, Greta Gašperin in Tanja Dvornik, ter komisija učencev, ki so jo zastopali Daša Zupančič, Teja Florjančič in Matic Klarič. Da pa se ne bi kje šušljalo, da je bila na Talentih kuhinja, so na koncu svojega favorita prek telefonov lahko izbrali tudi učenci in tako kot glas ljudstva prispevali svoj del h končnemu seštevku točk. Te so odločile, da je talent za leto 2023 Maj Marn. Vsi, ki jim tokrat ni uspelo seči po najvišjih mestih, pa imajo čas, da na odru zasijejo prihodnje leto.

Vsem želimo dolge in sproščene počitnice!

Miloja Bukovec

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost