Noč v knjižnici 2024

V četrtek, 18. aprila, smo se učenci 7., 8. in 9. razreda, ki nam je knjiga blizu, zbrali v šolski knjižnici. Dobili smo knjigo z naslovom Kako razumeti svet: 50 abstraktnih izumov. V parih smo nato razpravljali o pojmih, kot so čas, pravica, svoboda … in jih po svoje razložili še ostalim. Nato smo se razdelili v skupine in se začeli pripravljati na večer z družabnimi igrami. Med pripravo smo odšli na kratek sprehod okoli šole, sledila je večerja v šoli. Potem pa smo pripravili igre: lov na zaklad, skupinsko pantomimo, dramatizacijo pojmov in kviz v povezavi z vsebino knjige. Ob tem smo se zelo nasmejali, pa tudi izvedeli veliko novega. Čas je hitro minil in odšli smo spat – kar na tla knjižnice. Spali smo dobro, zjutraj pozajtrkovali ter zaključili noč v knjižnici. Srečanje smo zaključili z odgovori na vprašanja, ki smo si jih v začetku prejšnjega dne zastavili.

Monika Merzel, 7. c

Maja Ule

Knjižničarka na OŠ Trebnje.