Sodelovalna akcija »Ostern ist schöner mit dir«

Učenci, ki se učijo nemščino v 4., 5. in 6. razredu, so se v marcu pridružili sodelovalni akciji Goethe-Instituta Ljubljana »Ostern ist schöner mit dir/Velika noč je lepša s tabo«.

Cilji akcije so bili, da učenci izdelajo voščilnice, jih opremijo z velikonočnim voščilom v nemščini ter pošljejo v domove starejših občanov v Avstriji in Nemčiji.

Trebanjski učenci so ustvarili 97 velikonočnih voščilnic in v vsako tudi zapisali voščilo v nemščini.

V akciji je poleg naše šole sodelovalo še 48 slovenskih osnovnih in srednjih šol. Vsi skupaj smo naredili kar 1495 voščilnic, ki so že prispele v različne domove za bolne in ostarele v Avstriji in Nemčiji.

Veseli smo, da smo bili del sodelovalne akcije Goethe-Instituta Ljubljana, saj take akcije širijo dobro voljo in pričarajo nasmeh. Obenem pa smo ponosni, ker smo ustvarili prelepe voščilnice in se naučili napisati voščilo v nemškem jeziku.