Radio Val modrine

Nazadnje posodobljeno ponedeljek, 3. 1. 2022 – Jernej Gabrijel

Šolsko leto 2021/2022

V šolskem letu 2021/22 so učenci pri predmetu vzgoja za medije – radio pripravili dve predpočitniški oddaji. Vabljeni k poslušanju.

1. oddaja

2. oddaja

Šolsko leto 2019/2020

Tu lahko prisluhnete radijskim oddajam, ki jih ustvarijo učenci pri izbirnem predmetu vzgoja za medije – radio.

1. oddajo so posvetili slavljenki, ki je praznovala visok jubilej – 80. rojstni dan. Gre za pevko Tino Turner.

V 2. oddaji šolskega radia Val modrine smo učenci govorili od dveh glasbenikih, ki sta ustvarjala glasbeno zgodovino, in sicer o Jimu Morrisonu in Johnu Lennonu. Prvi bi imel 8. decembra rojstni dan, na drugega pa so pred 39 leti izvedli atentat.

Pred novoletnimi prazniki smo na šolskem radiu predvajali že našo 3. oddajo. V celoti smo jo posvetili slovenskemu pevcu, kantavtorju, filmskemu igralcu – skratka vsestranskemu ustvarjalcu Robertu Pešutu – Magnificu.

V 4. oddaji smo se s ponosom spomnili dobitnikov naziva športnik leta 2019.

V tokratni oddaji smo govorili o novoletnih zaobljubah.

Ob dnevu M. L. Kinga smo govorili o tem, kako smo si kljub drugačnosti vsi enaki in kako je pomembno, da smo tudi enakopravni.

V četrtek, 30. 1. 2020, je bila naša pozornost namenjena najprestižnejšim filmskim nagradam – oskarjem. Pred podelitivijo le-teh smo spregovorili o nominirancih.

Pred Prešernovim dnevom – slovenskim kulturnim praznikom smo omenili dobitnike Prešernovih nagrad in nagrad Prešernovega sklada. Učencem smo predstavili šolski literarni natečaj ter jih povabili k sodelovanju v radijski ekipi.

Pred valentinovim smo spregovorili o tem prazniku. Zanimalo nas je, od kod izvira, kako ga praznujejo po svetu in kakšni so običaji pri nas.