Bralna značka

Nazadnje posodobljeno torek, 6. 6. 2023 – Maja Ule

Nikoli ni prezgodaj! Že od rojstva na otroka ugodno vplivajo petje, pogovor in branje.
Nikoli ni prepozno! Z vsakim novim besedilom se vedno znova učimo branja.
Vsak čas je ravno pravi za branje, pogovor in prijetno druženje ob branju.

Bralna značka je ena najbolj množičnih oblik prostovoljnih dejavnosti v šoli in izven nje. Je izvirna oblika  slovenskega vzgojno-izobraževalnega dela z mladimi bralci in nima primerjave v svetu. Vsako leto bere več kot 100 000 otrok v Sloveniji in zamejstvu.

Njen simbol je Ostržek, ki spremlja branje od vrtca do zaključka osnovne šole.

S KNJIGO V SVET

Bralna značka se trudi spodbujati in širitui veselje do branja. Pesnik Tone Pavček je rekel: «Če ne bomo brali, nas bo pobralo!«

Učenci preberejo tri knjige in se naučijo eno pesmico. O vsebini prebranih knjig se pogovorijo z učiteljico (mentorico).

Knjižničarki sva pripravili priporočilne sezname knjig po razredih, ki vam bodo v pomoč pri izbiri primernih in kakovostnih knjig.

Na koncu šolskega leta učenci, ki so opravili bralno značko, prejmejo priznanje za sodelovanje. Tisti, ki so v bralni znački sodelovali vsa leta, pa ob koncu 9. razreda dobijo priznanje »Zlata bralka, zlati bralec« ter knjižno nagrado, ki jo prispeva Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS.

“Kdor bere, živi tisoč življenj. Kdor ne bere, živi le eno.” (George R. R. Martin)

Bralna značka 1. razred 2022/23

Bralna značka 2. razred 2022/23