Dan Zemlje

Danes, 22. aprila, obeležujemo dan Zemlje, ki nas spodbuja k aktivnemu in odgovornemu delovanju v smeri trajnostnega razvoja na vseh področjih. Na naši šoli pa na isti dan obeležujemo tudi dan brez odpadka hrane, katerega svetovni dan je sicer v nedeljo. Ob dnevu brez odpadka hrane je nastalo nekaj plakatov, katerih slike si lahko ogledate spodaj. Dan Zemlje smo prvič obeležili že davnega leta 1970 in ga sedaj obeležujejo že v več kot 192 državah po vsem svetu.

V tem letu smo vsi na naši šoli obeležili dan Zemlje s tem, da smo nekoliko uredili naše ekološke otoke v učilnicah in po hodnikih. Učenci ste izdelali nove nalepke, ki smo jih prilepili nad stikali, nad vodovodnimi pipami, pri brisačkah in pri koših za smeti po celi šoli. Slike izdelkov si lahko ogledate spodaj.

Naj nas dan Zemlje spodbudi, da se bomo večkrat spomnili na našo gostiteljico, da nam bo mar zanjo in bo vsak od nas naredil še kakšen korak v smeri pozitivnega vpliva za naše okolje.

Koordinatorji Ekošole

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost