OŠ Trebnje in ERASMUS+

V zadnjem tednu v septembru so nas v okviru projekta Erasmus+ obiskali učenci z Danske. Glavni namen projekta je bilo spoznavanje tradicionalnih slovenskih jedi, ki so jih učenci z Danske z veliko pomočjo naših učencev in učiteljic pripravljali na šoli – lotili so se priprave potice, štrukljev in žlikrofov. Projekt je imel tudi pomembno trajnostno noto, zato smo obiskali lokalne ponudnike hrane. Pri podjetju Gabaroni v Gabrijelah smo preizkusili nekaj enostavnih veganskih receptov za pripravo testenin, na kmetiji Urban smo poskusili različne izdelke iz ovčjega mleka, degustacijo pa so nam pripravili tudi v gostilni Rakar v Trebnjem. Obiskali smo še Ljubljano, kjer so naši učenci pripravili opise glavnih znamenitosti, se z vzpenjačo povzpeli na Ljubljanski grad in uživali ob pogledu na »zeleno« prestolnico. Učenci so veseli, da so se lahko udeležili tako zanimivega projekta, hkrati pa je bila to zanje priložnost, da spoznajo kulturo in navade druge države.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost